RZ Demänovka
Rekreačné zariadenie demänovka
pri Strednej odbornej škole polytechnickej Liptovský Mikuláš

Letná sezóna

Liptovský Mikuláš je ideálnym východiskom na turistiku do Nízkych Tatier, Západných Tatier a Chočských vrchov. Medzi najobľúbenejšie patria hrebeňová prechádzka Chopok-Ďumbier v Nízkych Tatrách, Žiarska dolina a Roháčske plesá v Západných Tatrách, Prosiecka a Kvačianska dolina v Chočských vrchoch.

Pre záujemcov o pobyty pri vode je neďaleká vodná nádrž Liptovská Mara s možnosťou kúpania a vodných športov. Pre milovníkov aquaparkov a termálnych kúpalísk najnavštevovanejší aquapark na Slovensku Aquapark Tatralandia vzdialený 4 km, Gino Paradise Bešeňová vzdialený 13 km, termálne kúpalisko Liptovský Ján 9 km.

Pri pobyte na Liptove doporučujeme navštíviť pamätihodnosti Liptovského Mikuláša, Demänovské jaskyne, Vlkolínec (pamiatka Unesco), skanzen ľudovej architektúry Pribylina, drevený kostol Lazisko.


foto

Zimná sezóna

Zariadenie sa nachádza 13 km od najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku Jasná Nízke Tatry. Stredisko ponúka viac ako 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností na obidvoch stranách Chopku, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov. Pre našich klientov poskytuje výrazné zľavy stredisko pre lyžiarske kurzy.

Záujemci o menšie lyžiarske strediská môžu navštíviť Opalisko Závažná Poruba 8 km, Javorovica Liptovský Ján 10 km, Dolinky Žiar 15 km.

Milovníkom bežeckého lyžovania sú k dispozícií upravené trete v Žiari.

Po lyžovačke doporučujeme zrelaxovať v Aquaparku Tatralandia – 4 km, alebo v Gino Paradise Bešeňová 13 km


foto

Sezónne fotkyfoto


foto


foto